Osnove rada u kemijskom laboratoriju s primjenom u praksi

1. Opće informacije o programu

Program „Osnove rada u kemijskom laboratoriju s primjenom u praksi“ usmjeren je na stjecanje, ali i osvježavanje već stečenog znanja i vještina rada u kemijskom laboratoriju. Namijenjen je polaznicima koji su završili srednjoškolsko obrazovanje, posebice kemijskog usmjerenja, poduzetnicima, koji nisu dulje vrijeme ili nikada radili u struci, a javila se potreba da obnove i unaprijede svoje znanje i kompetencije.  Program je također prilagođen obrtnicima, nositeljima poljoprivrednih gospodarstava te drugim pravnim ili fizičkim osobama koji zbog prirode svojih djelatnosti ili osobnih interesa imaju potrebu edukacije i/ili dodatnog osposobljavanja u radu u laboratoriju na siguran način te provedbi različitih kemijskih postupaka.

Fokus programa je na praktičnoj primjeni znanja, omogućujući polaznicima da steknu vještine potrebne za rad u suvremenom kemijskom laboratoriju. Kroz interaktivne laboratorijske vježbe, polaznici će biti osposobljeni za samostalno obavljanje osnovnih analitičkih i istraživačkih postupaka te će razviti razumijevanje važnosti kvalitetne analize u različitim industrijskim i znanstvenim područjima. Polaznici će se upoznati s osnovnim instrumentima i opremom u laboratoriju, metodama uzorkovanja, analizom rezultata i interpretacijom dobivenih podataka. Iskustvo učenja bit će usmjereno na jednostavne, ali učinkovite eksperimente koji se mogu lako provesti s minimalnom opremom. Ovaj program pruža priliku za profesionalni razvoj i usavršavanje kako bi polaznici bili konkurentni na tržištu rada ili unaprijedili svoju karijeru u području kemije.

1. Uvjeti za upis i pohađanje programa

Program mogu upisati sve osobe sa završenim srednjoškolskim obrazovanjem. Polaznici programa cjeloživotnog učenja mogu biti osobe koje su u svom dosadašnjem obrazovnom i/ili radnom iskustvu stekle određena znanja, vještine i kompetencije rada u kemijskom laboratoriju, no imaju potrebu za njihovim obnavljanjem i unaprjeđenjem. Također, program je namijenjen poduzetnicima, obrtnicima, nositeljima poljoprivrednih gospodarstava te drugim pravnim ili fizičkim osobama koji imaju profesionalnu potrebu za provedbom specifičnih kemijskih postupaka.

1. Trajanje programa

Program se izvodi kroz 65 sati nastave od čega 15 sati predavanja i 50 sati praktičnih vježbi u kemijskom laboratoriju. Dinamika održavanja nastave usuglasit će se prema dogovoru s polaznicima.

1. Upisna cijena programa po polazniku

Upisna cijena programa iznosi 700,00 EUR po polazniku